Atrakcje w nadbałtyckim Dziwnowie

Dziwnów to niezwykle ciekawa miejscowość. Przede wszystkim nie brakuje w niej interesujących miejsc. Największym atutem jest położenie bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Poza tym miasto jest rozdzielone przez rzekę Dziwnę na dwie części: jedna z nich leży na wyspie Wolin, zaś druga na mierzei rzeki. Połączenie między wyspą a stałym lądem zapewnia zaś zwodzony most, który jest podnoszony o każdej parzystej godzinie. Jest on wielką atrakcją dla pasażerów statków wycieczkowych cumujących na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Poza tym będąc w Dziwnowie należy koniecznie odwiedzić tutejszy Nadmorski Park Miniatur. Tylko w nim mamy okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki znane z polskiego wybrzeża w jednym miejscu – w formie pomniejszonych modeli. W parku znajduje się również kawiarenka oraz plac zabaw. Jest to zatem świetne miejsce, w którym możemy spędzić cały dzień i doskonale się bawić. Poza tym po parku kursuje także miniaturowa kolejka.

Skoro już jesteśmy nad morzem, powinniśmy koniecznie wybrać się na miejscową plażę. Dziwnów dysponuje także dużym, bo 800-metrowym kąpieliskiem. Możemy na nim odpocząć i zrelaksować się słuchając szumu morza, opalając się i pływając w Bałtyku. Kolejnym punktem obowiązkowym jest port rybacki. Możemy w nim przyjrzeć się z bliska trudnej i niebezpiecznej pracy rybaków. Nieopodal znajduje się także całoroczna marina dla jachtów. Warto też przejść się niedaleko falochronów, które mieszczą się przy wejściu do portu. Są one dostępne dla turystów przez cały rok i możemy z ich perspektywy podziwiać przepiękną panoramę miasta oraz morze. Widok na Bałtyk zapewni nam także spacer po promenadzie nadmorskiej czyli deptaku wybudowanym na wysokim klifie.

Ciekawym miejscem dla fanów sportu będzie zaś niewątpliwie niezwykły deptak czyli Aleja Gwiazd Sportu. Możemy na niej zobaczyć repliki medali zdobytych przez naszych słynnych sportowców. Powstała ona ze względu na organizowany tutaj co roku Festiwal Gwiazd Sportu, w trakcie którego są odsłaniane kolejne medale. Jeśli zaś sami chcielibyśmy oddać się sportowej rywalizacji możemy udać się do pobliskiej hali sportowej. Istnieje tutaj oczywiście bardzo rozbudowana baza noclegowa w postaci funkcjonalnych pokoi i kwater. Dziwnów jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości polskiego wybrzeża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *