Czas odkryć magię Trójmiasta

Trójmiasto [informacje po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: "Trójmiasto wikipedia"] to ośrodek metropolitalny, w którego skład wchodzą perły północnej Polski: Gdańsk, Gdynia i Sopot. Trójmiasto leży nad malowniczą Zatoką Gdańską i Zatoką Pucką, częściowo jest otoczone przez wzgórza Pradoliny Kaszubskiej, a fragmentarycznie jest dotykane przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Trójmiasto tętni turystycznym żywotem przez cały rok, chociaż najwięcej turystów przyjeżdża tutaj w wakacje. Rejon ten nie wykazuje problemów związanych z sezonowością – można tutaj wypoczywać non stop, a każda pora roku wydaje się być na taki odpoczynek dobra. Zatem baza noclegowa to nie tylko letnie wakacje – to także weekendy i święta. Noclegi w Trójmieście [najlepsze oferty można wyszukać w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Trójmiasto"] charakteryzują się ogromną różnorodnością, zarówno pod względem ofert pobytu jak i cen.

Hipnotyzująca aura Trójmiasta

Najwięcej zabytków znajduje się w Gdańsku. Niestety podczas II wojny światowej zdecydowana większość Śródmieścia została zniszczona, zarówno przez wojska niemieckie, jak i przez wojska radzieckie. Turyści zatem zobaczą Stare Miasto odbudowane po wojnie, jednakże bardzo szybko zapomną o tym, że mają do czynienia z całkiem nowym budownictwem. Zachował się historyczny klimat Śródmieścia, przepełniony magią minionych wieków. Najważniejszą arterią jest ulica Długa wraz ze swym przedłużeniem w postaci Długiego Targu – obie ulice tworzą legendarną Drogę Królewską, którą niegdyś wjeżdżali do miasta władcy. Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to miejsce nie tylko religijnego kultu, ale i skarbnica zabytków sztuki sakralnej pochodzących z różnych epok historycznych, między innymi takich jak Piękna Madonna, Pieta, Święty Jerzy pokonujący smoka, Maria i Jan w kaplicy Jedenastu Tysięcy Dziewic, a także zespół malowideł ściennych (na przykład Zstąpienie do otchłani i Zmartwychwstanie). Spragnieni spacerów nad brzegiem morza powinni przenieść się do Gdyni, gdzie na turystów czeka Bulwar Nadmorski czy też Molo Południowe, przy którym cumują obiekty muzealnicze („Dar Pomorza”, okręt ORP „Błyskawica"). Typowo wakacyjny klimat można znaleźć w Sopocie, którego dumą jest chociażby najdłuższe drewniane molo w skali europejskiej.

Do Trójmiasta po zdrowie

Sopot posiada status uzdrowiska. Można tutaj leczyć wiele schorzeń natury kardiologicznej, schorzenia układu oddechowego, stany reumatyczne i osteoporozę. Pobyt nad morzem zawsze regeneruje system nerwowy, a każda taka wizyta w Trójmieście pozytywnie wpływa na zdrowie, bez względu na profil leczniczy danej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *