Dlaczego warto spędzić urlop w Międzywodziu?

Międzywodzie jest niedużą miejscowością leżącą w województwie zachodniopomorskim. Jej położenie geograficzne jest atrakcyjne, pozwala bowiem turystom na spędzanie czasu na zażywaniu morskich kąpieli czy leniuchowanie na piaszczystej plaży. Nie brakuje również zajęć dla zapalonych wędkarzy, którzy z radością skorzystają z możliwości jakie daje Zalew Kamieński. Międzywodzie to miejsce, w którym niezależnie od wieku nie można narzekać na nudę.

Atrakcje turystyczne letniska

Większość osób spędzających urlop nad morzem wiele czasu spędza na plaży. W Międzywodziu można wygrzewać się na szerokiej i piaszczystej, na której dodatkowo znajduje się wodna zjeżdżalnia będąca fajną atrakcją dla wczasowiczów. Plaża położona jest przy wydmach pokrytych lasem sosnowym. Osoby chcące na chwilę uciec do cienia mogą udać się do kawiarenki znajdującej się na wydmie. Ważnym miejscem w Międzywodziu jest przystań jachtowa. To miejsce, w którym zwykle cumują nieduże żaglówki, a w okresie wakacyjnym można stamtąd wypłynąć w rejs statkiem wycieczkowym. Osoby lubiące wodne atrakcje z pewnością chętnie skorzystają z działającej przy przystani wypożyczalni sprzętu wodnego. Amatorzy wędrowania malowniczymi szlakami turystycznymi mogą spacerować po Wolińskim Parku Narodowym. Najbardziej charakterystyczne dla tego miejsca są klify, jednakże również inne krajobrazy oczarują osoby doceniające piękne widoki. Przebywając w Międzywodziu warto skorzystać z okazji i zdecydować się na wycieczkę do którejś z pobliskich miejscowości. Do tych wartych uwagi można zaliczyć między innymi Dziwnów, gdzie zobaczymy most zwodzony, który jest jedną z największych atrakcji tamtego rejonu. Można tam również zwiedzić Park Miniatur i Kolejek, w którym warto przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim polskiego wybrzeża. To duża frajda także dla osób zainteresowanych polską koleją bowiem część eksponatów przedstawia wagony i lokomotywy jeżdżące niegdyś po Polsce.

Noclegi w Międzywodziu

Nie od dziś wiadomo, że wakacje nad morzem trzeba planować z pewnym wyprzedzeniem. Międzywodzie jest miejscem zyskującym coraz większą popularność, zatem warto jak najwcześniej znaleźć bazę noclegową, która będzie odpowiadać wszystkim wczasowiczom []. Na terenie miejscowości można wynająć pokój w ośrodku wczasowym, a także w prywatnej kwaterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *