Ełckie Pojezierze

Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, to Ełk nie należy do polskich gigantów. Jednak również nie można go nazwać małym miastem. Mieszka tu ponad 60 tysięcy osób, a ilość atrakcji, restauracji, miejsc rozrywek i baz noclegowych () jest nieproporcjonalnie duża do ilości zamieszkujących tu osób. Czy to źle? W żadnym wypadku.

Ełk (https://pl.wikipedia.org/wiki/E%C5%82k) jet polskim miastem, które co roku przyciąga nawet ponad sto tysięcy turystów i samo w sobie obfituje w bardzo ciekawe i czasami nawet skrajnie różnorodne miejsca. Jednym z najbardziej malowniczych i atrakcyjnych punktów tego regionu jest znane wszystkim Pojezierze Ełckie. Jest ono położone na wschodzie Pojezierza Mazurskiego, pełne jest wzniesień i lasów. Oczywiście jego piękno i klimat uzupełniają liczne jeziora.  Miejsce sprzeczności, z jednej strony mamy ścieżki, szlaki rowerowe i spacerowe, z drugiej zaś ciemne zagajniki i nikomu nieznane tajemnicze tereny. Czyste wody w jeziorach sprawiają, że każdy chce tutaj przystanąć choć na chwilę. Miejsce jest ogólnodostępne dla turystów.

W pobliżu jezior wykształtowały się ełckie noclegi i bary. Jest to miejsce wręcz stworzone dla fanów aktywnego wypoczynku i sportu. Są tutaj wszelkie możliwe szlaki: piesze, rowerowe, a nawet do uprawiania sportów wodnych. Jednak przede wszystkim jest to kojące miejsca dla osób, które cenią sobie kontakt z nienaruszoną przez działalność człowieka naturą i krajobrazem. Najbardziej charakterystycznym zwierzęciem występującym w tym miejscu jest bocian, który jest symbolem miasta i całego regionu. Każdego roku przylatuje ich tutaj tysiące. Jeżeli chodzi o roślinność to najbardziej tu popularną jest lilia wodna.

Sama infrastruktura miasta również jest godna uwagi. Mamy tutaj piękne kamieniczki z okresu późnego średniowiecza i wczesnego renesansu. W mieście jest również rynek i deptak, na którym toczy się życie towarzyskie. Jest tutaj bardzo dużo młodzieży, zwłaszcza wieczorami – grane są nieduże koncerty i regionalni artyści prezentują swoje umiejętności przed przechodząca publicznością. Ważnym aspektem jest także folklor miasta i sama świadomość mieszkańców o historii i nawiązaniach do tradycji, które podpierane są organizacją licznych festiwali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *