Kościerzyna zachwyca swoją przyrodą

Kościerzyna to niezwykłe miasto pełne ciekawych zakamarków, unikatowej architektury oraz atrakcji turystycznych. Zlokalizowana jest na terenie województwa pomorskiego. Świetna lokalizacja tego miejsca sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną poznać to miasto oraz odwiedzić piękne jeziora. Na terenie Kościerzyny możemy odnaleźć wiele punktów, w których otrzymamy informacje na temat historii miasta, wycieczek z przewodnikami, bazy gastronomicznej oraz bazy noclegowej (). Znajdziemy tutaj zarówno piękne, komfortowe hotele jak i przytulne i rodzinne domki gościnne oraz pensjonaty.

Miasto to ma wiele do zaoferowania dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Bardzo ciekawą formą aktywności fizycznej jest trasa rowerowa prowadząca z Kościerzyny do Wdzydz. Prowadzi ona przez tereny leśne, nieopodal Jezior Wdzydzkich. Przemierzając tę trasę możemy poznać kawałek tego regionu. Zobaczymy tutaj zarówno pomnik Józefa Wybickiego jak i piękne torfowiska oraz kompleks oczek wodnych. Trasa ta rozciąga się na odległości dwudziestu kilometrów, oznakowana jest kolorem niebieskim. Koniec trasy znajduje się przy muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym.

Bardzo ciekawym miejscem jest przyrodniczo-edukacyjna ścieżka w miejscowości Juszki. Szlak ten prowadzi przez cztery piękne jeziora – Mieliste, Głęboczko, Długie oraz Wielkie Oczko. Trasa ta znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, co sprawia, że jest bardzo dokładnie oznakowana. Posiada ona długość około pięciu kilometrów. Możemy spotkać tutaj wiele zachwycających gatunków roślin i zwierząt. Istnieje możliwość przejścia tej trasy z wykwalifikowanymi przewodnikami, którzy są miłośnikami przyrody. Potrafią oni przybliżyć najmniejszy szczegół napotkanej flory i fauny, dzięki czemu wyprawa ta staje się ciekawa i kolorowa. Na szlaku możemy spotkać liczne ławeczki, na których można odpocząć.

Kolejną ciekawą propozycją aktywności fizycznej jest przemierzanie pieszej ścieżki przyrodniczej o nazwie „Szlakiem pięciu Jezior”. Oznaczona jest ona kolorem czerwonym, rozpoczyna się w Wąglikowicach. Na trasie tej możemy zobaczyć jeziora: takie jak: Kramsko Małe, Białe i Kramsko Duże oraz rzekę o nazwie Dębrznica, a także tamę zbudowaną przez bobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *