Maślankowa Baszta w Malborku

Spędzanie wakacji lub urlopów w ciekawych miejscach jest niewątpliwie czymś, co przyciąga turystów i sprawia, że zainteresowani są oni poznawaniem kraju i kolejnych ciekawych historii. Takim miejscem na mapie Polski jest niewątpliwie Malbork. Krąży o nim wiele opowieści i jest to miejscowość znana na całą Europę, głównie za sprawą mieszczącego się tutaj Zamku Krzyżackiego. Poznanie historii Malborka i wszystkich jego legend oraz opowieści umożliwi dłuższy pobyt w tym mieście (-> noclegi zobacz pod linkiem: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,malbork,0.html). Możemy łatwo zarezerwować tu kwaterę, gdyż Malbork daje nam wiele tego rodzaju możliwości.

Warto skorzystać z oferty pokoi gościnnych "Nogat", idealnie oddających klimat średniowiecznej okolicy – dodatkowo z części pokoi idealnie widać Zamek Krzyżacki. Jest to świetne miejsce na wypoczynek razem z dziećmi a nawet z naszymi czworonożnymi członkami rodzin. Na terenie obiektu znajduje się też parking, dzięki czemu możliwość noclegu mają tu również osoby, które do Malborka przybyły z daleka. Dobrym miejscem na rodzinny wypoczynek będzie również agroturystyka "Na górce". Miejsce to gwarantuje ciszę i spokój – jest położone z dala od głównej drogi. Blisko stąd mamy do Parku Ruchomych Dinozaurów, czy do kąpieliska nad rzeką Nogat, a ponadto mamy też możliwość grillowania lub rozpalenia ogniska.

Malbork to miejscowość na Pomorzu, (-> https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomorze) w której na każdym kroku natknąć się możemy na ślady historii – czy to w Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie spotkać możemy wiele tych prehistorycznych stworzeń, jak również w Krzyżackim Zamku, który jest jedyną tego typu budowlą w całej Europie. Do listy takich miejsc dopisać można też Basztę Maślankową.

Owa Baszta znajduje się na przedzamczu Zamku Krzyżackiego. Jest to najwyższa wieża należąca do zamku – sięga prawie trzydziestu metrów. Wieża pierwotnie wykorzystywana była jako strażnica, a także jako więzienie – zamknięto tam mężczyzn buntujących się przeciwko wprowadzonemu przez Krzyżaków podatkowi od ubijania masła. Z tymi wydarzeniami wiąże się też ciekawa legenda, chętnie opowiadana przez przewodników oprowadzających grupy po Zamku Krzyżackim. Mówi ona o tym, że kiedy zachorował syn pana zamku, wysłano gońca po maślankę do pobliskiej wsi, żeby zbić gorączkę chłopca. Chłopi przywieźli zepsutą maślankę, przez co rozkazano zamknąć ich w wieży. Dodatkowo mieli oni wypić w całości przywiezioną przez nich miksturę, a na przestrogę dla innych, basztę nazwano Maślankową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *