Niedzica – miejscowość pełna wdzięku

Od dawna wiadomo, że Pieniny są jednym z najpiękniejszych polskich pasm górskich, dlatego też wiele osób decyduje się na spędzenie urlopu w tych górach. Miejscowością, w której warto się zatrzymać chcąc poznawać pienińskie szlaki, jest malownicza Niedzica. Przebywając tam można nie tylko chodzić po górach, ale także zdecydować się na spływ Dunajcem czy zwiedzenie zabytkowego Zamku. Do Niedzicy warto przyjechać także zimą, bowiem w tym okresie można tam uprawiać różne sporty zimowe.

Miejscowość jest oblegana niezależnie od pory roku. W sezonie letnim wiele osób, które tam wypoczywają, korzysta ze znajdującego się nad Jeziorem Czorsztyńskim kąpieliska. Oczywiście, tuż przy nim znajduje się plaża, która jest wymarzonym miejscem na opalanie się. Osoby lubiące wodne atrakcje powinny zdecydować się na wypożyczenie wodnego sprzętu (w ofercie wypożyczalni są miedzy innymi rowerki wodne) lub na wypłynięcie w rejs statkiem wycieczkowym. Podczas rejsu można zobaczyć średniowieczny Zamek Dunajec, widoczne są również ruiny Zamku w Czorsztynie. Oczywiście każdy turysta może zobaczyć warownie także z bliska, ponieważ jest udostępniona do zwiedzania. Co ciekawe, kilka lat temu część komnat została znacząco prze-aranżowana na apartamenty, możliwe jest ich wynajęcie.
Podczas pobytu w Pieninach wiele osób decyduje się na spływ przełomem Dunajca. Rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych, czyli niedużej miejscowości oddalonej od Niedzicy o kilka kilometrów. W czasie wycieczki można słuchać interesujących historii opowiadanych przez flisaków, a także podziwiać roztaczające się wokół piękne krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego.

Zima to czas, kiedy rozpoczyna się sezon narciarski. Również wtedy warto przyjechać do Niedzicy, która nie tylko zachwyca pięknymi krajobrazami, ale także daje wiele możliwościom fanom białego szaleństwa. W tej niedużej miejscowości znajdują się stoki narciarskie, po których mogą szusować zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze.
Podczas poszukiwania pokoju na wynajem można skorzystać z hasła: „noclegi Niedzica” na portalu meteor. Baza noclegowa jest duża, przygotowana z myślą o przyjęciu dużej ilości turystów. Na czas urlopu turyści mogą wynająć pokój w ośrodku wczasowym, willi, pensjonacie czy zatrzymać się w prywatnej kwaterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *