Pieniny i miejsca u podnóża gór

Większość turystów to miłośnicy górskich wędrówek. Na terenie Polski możemy znaleźć wiele pasm górskich, które zachwycają swoją naturalnością, przyrodą oraz krajobrazami. Jednym z piękniejszych pasm górskich są Pieniny, które należą do masywu Karpat. Co roku, obszar ten odwiedzany jest przez tłumy turystów, którzy pragną skorzystać z dobrodziejstw tego regionu. Znajdziemy tutaj wiele zachwycających miejsc i zakamarków oraz mnóstwo ciekawych zabytków, atrakcji oraz wydarzeń kulturalnych, na które należy przeznaczyć dłuższy urlop. Każda przyjeżdżająca tutaj osoba może skorzystać z katalogu, który może w tym pomóc. Znajdziemy w nim porównanie wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, schronisk czy też pensjonatów [patrz: noclegi Pieniny].

Jednym z najciekawszych zabytków w tym regionie Polski jest Zamek w Niedzicy. Powstał on w XIV wieku, tuż nad Dunajcem. Miejsce to posiada bogatą historię. Obecnie obiekt ten został odremontowany i mieści się w nim hotel, restauracja oraz jedna z jego części spełnia funkcje muzeum. Ze względu na świetną lokalizacją oraz ciekawy charakter, zamek ten jest bardzo często odwiedzany. W miejscu tym kręcono znane polskie filmy oraz seriale. Kolejnym bardzo ciekawym obiektem, godnym odwiedzenia jest Zamek w Czorsztynie, który pochodzi z XIV wieku, na przestrzeni czasu uległ on jednak licznym przebudowom. Niegdyś mieszkali tutaj starości poszczególnych okręgów w Królestwie Polskim. Obecnie miejsce to udostępnione jest dla turystów.

Dzięki świetnemu oznakowaniu oraz tablicom informacyjnym, każda osoba może samodzielnie zwiedzać to niezwykłe miejsce. U podnóża Pienin możemy znaleźć także wiele miejscowości, w których znajdują się źródła bogatych w minerały wód. Jedno z nich możemy odwiedzić w Krościenku nad Dunajcem. Ze względu na fakt występowania tutaj źródełka, powstało sanatorium. Bardzo ciekawym miejscem o podobnym charakterze jest Szczawnica, w której znajdziemy aż 12 źródełek. Wody te posiadają bardzo wysoki stopień mineralizacji, dlatego też często wykorzystywane są w leczeniu różnych schorzeń takich jak kamica pęcherzyka żółciowego czy też problemy z wątrobą. Szczawnica to bardzo popularne miejsce, do którego co roku przyjeżdżają tysiące kuracjuszy. Pieniny to niesamowity region, w którym istnieje wiele ciekawych miejsc, godnych odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *