Pobyt nad morzem w Dębkach

Lato to czas, w którym rzesze ludzi poszukują wypoczynku. Wielu spośród nich wybiera pobyt nad morzem. Dla tych świetnym wyborem jest wypoczynek we wsi letniskowej Dębki. Noclegi są tu bardzo dogodne i znaleźć je można w niezwykle zróżnicowanych obiektach (➾) – co niewątpliwie jest dużą zaletą tego miejsca. Ta niewielka osada – dawniej siedziba głównie rybaków – jest dziś tętniąca życiem miejscowością wczasową. Każdy, kto widział tutejszą plażę, przyzna, że jest to jedna z piękniejszych plaż w Polsce.

Turyści znajdą tu zajęcia, które odpowiadać będą ich potrzebom. Entuzjaści sportu zapewne z zadowoleniem wezmą udział w spływach kajakowych rzeką Piaśnicą do morza, pojeżdżą konno czy na rowerze. Nie tylko dzieci będą usatysfakcjonowane z obecności na warsztatach wyrobu ceramiki czy z wizyty w dużym Parku Linowym (➾https://pl-pl.facebook.com/LinowoDebki/). Miłośnicy historii zaś chętnie odwiedzą pobliskie miejscowości – Krokowa i Sławutowo. W pierwszej znajduje się XIX-wieczny gmach, w drugiej – rekonstrukcja średniowiecznej osady. Wczasowicze z przyjemnością spacerują w okolicznych lasach i podziwiają na brzegu morza spektakularne wschody i zachody słońca. Wędkarze znajdują tu zaś bardzo odpowiednie miejsce do uprawiania swojego hobby, nie tylko latem.

Okolica tej miejscowości to liczne zabytki oraz cuda natury. Rosną tu unikatowe rośliny, które są chronione w kilku rezerwatach. Także krajobraz tego rejonu został uznany godny ochrony i utworzono tu Pomorski Park Krajobrazowy. Dębki – niepowtarzalna atmosfera, bogactwa przyrody i kultury – te słowa najlepiej prezentują atuty tej miejscowości. Wioska ta z roku na rok pięknieje, nie tracąc przy tym nic ze swej niepowtarzalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *