Świeradów–Zdrój miejscem wymarzonego wypoczynku

Każdy, kto ceni sobie aktywne formy spędzania wolnego czasu, z pewnością doceni walory rekreacyjne Świeradowa–Zdroju, miasta położonego w województwie dolnośląskim. Jest to znany ośrodek narciarski, do którego zjeżdżają się sportowcy z całego regionu, by trenować swoje techniczne umiejętności, a także oddać się beztroskiemu, białemu szaleństwu. Świeradów-Zdrój to miasto znane jednak przede wszystkim jako cenne uzdrowisko, w którym biją mineralne źródła o działaniu leczniczym. Szczególnie korzystnie wpływają one na choroby układu ruchowego, a także reumatyczne.

Świeradów to jednak nie tylko kuracjusze i sportowcy, ale także osoby, które pragną spędzić miło czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Nic dziwnego, miasto to bowiem leży w niezwykle malowniczej okolicy Gór Izerskich, będących częścią Sudetów Zachodnich. Krajobrazy rozciągające się stąd naprawdę zapierają dech w piersiach.

Atrakcją, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem jest kolejka gondolowa, którą wyjechać można aż na sam szczyt Stogu Izerskiego. Znajduje się tam schronisko, w którym turyści mogą liczyć na niedrogie, ale wygodne i komfortowe noclegi. Świeradów-Zdrój jest całkiem dobrze rozwinięty pod tym względem [więcej: noclegi Świeradów Zdrój] i spełnia wymagania przybywających tutaj turystów. Nic więc dziwnego, że goście spragnieni prawdziwych przygód i atrakcji przyjeżdżają tutaj, by wśród niezwykłych widoków spędzić niezapomniany czas.

Przebywając w Świeradowie-Zdroju, warto przyjrzeć się bliżej zabudowie miasta, którego fragmenty pochodzą jeszcze z wieku XVII. Wpisane jest na listę zabytków, można więc poświecić chwilę i przejść się jego ulicami. Warto odwiedzić Dom Zdrojowy, obok którego znajduje się imponująca sztuczna grota, mieszcząca w sobie pijalnię leczniczych wód. Dzisiejszy Dom Zdrojowy stoi w miejscu, gdzie kiedyś był Dom Źródlany, który niestety spłonął. Świeradów jest miejscowością, w której nie zabraknie atrakcji dla nikogo. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Trudno wyobrazić sobie miejsce lepsze na spędzenie wakacji, urlopu czy zimowych ferii. Tutaj zadowolony będzie zarówno miłośnik aktywnych form spędzania wolnego czasu, jak i osoby, które preferują spokojne spacery i napawanie się niezwykłymi widokami, których tutaj nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *