Unieście – miejsce, w którym warto spędzić urlop

Lato spędzone nad morzem, zawsze jest niezapomniane. Polskie wybrzeże jest pełne malowniczych miejscowości, co doceniają turyści z całego kraju, a także z zagranicy. Jednym z miejsc, do których warto choć raz w życiu się wybrać jest leżące w województwie zachodniopomorskim Unieście. To miasto, w którym można wypoczywać na plaży, zwiedzać ciekawe miejsca w okolicy lub postawić na aktywność fizyczną. Jak widać możliwości jest wiele, trudno zatem się dziwić, że z roku na rok zyskuje ono coraz większą popularność.

Miejscem odwiedzanym przez wszystkich, którzy przyjechali tu na urlop jest oczywiście plaża. Należy ona do tych szerokich i zadbanych, zatem bez trudu można znaleźć na niej miejsce, w którym można zażywać kąpieli słonecznych. Kiedy opalanie się znudzi, warto zdecydować się na popluskanie się w morzu, w wytyczonym w tym celu kąpielisku. Podczas spaceru, warto wybrać się do przystani rybackiej, w której można podziwiać zacumowane kutry oraz łodzie. Wiele osób tam zaglądających kupuje świeże ryby. Kolejnym ważnym punktem Unieścia jest pomnik w kształcie kotwicy, który powstał, by uczcić pamięć osób, które wyruszyły na wody Bałtyku i nie powróciły już do domów. Kotwa jest umiejscowiona przy ulicy Morskiej.

Osoby chcące spędzić czas wolny w tej miejscowości mają wiele wyjątkowych wariantów noclegowych (Unieście ➥). Na turystów czekają pensjonaty, kwatery prywatne, a także ośrodki wczasowe. Ceny noclegów zaczynają się od około 20 złotych za noc. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na zapoznanie się z całą ofertą oferowaną przez miasto.

Pobyt w Unieściu z pewnością będzie niezapomniany ze względu na ilość miejscowych atrakcji. Warto jednak poświęcić dzień na wycieczkę rowerową do jednej z pobliskich miejscowości. Jedną z nich mogą być Gąski, czyli nieduża mieścina, oddalona o około 13 km. Już w czasie jazdy w oczy z pewnością rzuci się wysoka latarnia morska (Informacje ➥), która stanowić będzie główny cel podróży. Historia wspomnianego obiektu sięga XIX wieku, jest to drugi najwyższy tego typu obiekt w Polsce. Ma bowiem wysokość 50 metrów i jest udostępniony do zwiedzania. Wspięcie się na szczyt wiąże się z niemałym wysiłkiem, jednak zostanie on nagrodzony możliwością podziwiania pięknych widoków z tarasu widokowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *